2018 metų kovo 10 dieną Panevėžyje vyko tarptautinis greitųjų šachmatų turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tuo pačiu metu buvo vykdomi trys turnyrai, kuriuose varžėsi dalyviai, suskirstyti pagal amžiaus grupes:
A (suaugusiųjų) turnyras, B (12 metų ir jaunesnių dalyvių) turnyras, C turnyras (9 metų ir jaunesni žaidėjai).
Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo aštuoni šio sporto entuziastai. Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais.
A turnyre buvo 63 dalyviai, jame puikiai sekėsi sporto ir rekreacijos centro šachmatų treneriui FIDE meistrui Sigitui Kalvaičiui, kuris, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų, tapo šio turnyro čempionu.
Šiame turnyre taip pat žaidė Edvinas Kurmis ir Gabija Meškauskaitė. Didele staigmena pirmame rate tapo Edvino Kurmio lygiosios su tarptautiniu didmeistriu ir šių metų Lietuvos šachmatų čempionu Vidmantu Mališausku.
B turnyre žaidė gausiausias būrys plungiškių – 4 iš 39 žaidėjų. Čia lemiamą partiją pralaimėjęs Matas Praspaliauskas užėmė 8-ąją vietą. Ugnius Žalimas, Ignas Ščupokas ir Barbora Gedvilaitė parodė kuklesnius rezultatus.
C turnyre žaidė jauniausi šachmatininkai, kurių šį kartą susirinko 30. Šiame turnyre puikiai pasirodė Karolis Kapickis, kuris apmaudžiai pralaimėjo mergaitei iš Latvijos, tačiau sugebėjo susikaupti paskutinėms partijoms bei, surinkęs 7,5 taško, pasidabino sidabro spalvos medaliu.

Genadijaus Kapickio nuotraukose (dėkojame!): viršuje – FM Sigitas Kalvaitis su Karoliu Kapickiu, nuotraukoje apačioje – visi turnyro dalyviai plungiškiai su A turnyro teisėja NA Lina Buterlevičiene (kairėje).