images/articlephotos/Teliai2018.jpg2018 metų vasario 24-25 dienomis Telšiuose vyko  Žemaitijos krašto šachmatų varžybos “Telšiai - 2018”. Tai tradicinėmis tapusios  varžybos, vykstančios nuo 1985 metų. Paraleliai vyko du turnyrai – greitųjų šachmatų ir „Žaibo“, be to, buvo nustatomos komandos nugalėtojos pagal keturis komandos žaidėjus, pasiekusius geriausius rezultatus greitųjų šachmatų turnyre.
Tarp 8 turnyre dalyvavusių  komandų, nugalėtoja tapo Platelių komanda, surinkusi 31 tašką, antri –Telšių šachmatininkai su 29 taškais. Dėl trečiosios vietos kovos vyko iki paskutinių sekundžių tarp 3 komandų, ir galutinėje komandų įskaitoje trečioji vieta atiteko Gargždų komandai, iškovojusiai 26 taškus, tik pustaškiu aplenkusiai Žarėnų ir Šiaulių komandas.
Asmeninėje įskaitoje greitųjų šachmatų turnyro nugalėtoju,  surinkęs 9,5 taško iš 11 galimų, tapo tarptautinis meistras (IM) Matas Narmontas iš Platelių komandos, antrąją vietą su  8,5 taško užėmė  FIDE meistras (FM) Martynas Limontas iš Telšių, trečiąją vietą su 8 taškais iškovotais užėmė Lukas Stauskas iš Platelių komandos. „Žaibo“ turnyro nugalėtoju, surinkęs 8,5 taško iš 9 galimų, tapo IM Matas Narmontas, antras – Lukas Stauskas (7 tšk.), trečias – FM Martynas Limontas (6,5 tšk.).
Žemaitijos krašto šachmatų turnyre „Telšiai-2018“ taip pat dalyvavo ir keturi Plungės VŠK „Bokštas“ nariai: Algimantas Skierus, Nikolajus Rogovojus, Juozas Valauskas ir Ugnius Žalimas. Geriausiai sekėsi Algimantui Skierui, surinkusiam 6 taškus iš 11 galimų.
Tekstas – Silvestro Baumilo ir Genovaitės Žalimienės.
Silvestro Baumilo nuotraukoje iš kairės į dešinę: ilgametis šio tradicinio turnyro direktorius Vytautas Gembutas, Martynas Limontas, Matas Narmontas, Lukas Stauskas, Telšių rajono meras Petras Kuizinas ir Telšių šachmatų klubo „Žaibas“ prezidentas Alvydas Jasevičius
Daugiau nuotraukų skelbiama fotogalerijoje.
Išsamūs varžybų rezultatai skelbiami www.chess-results.com.