Žaidynių prizininkai
Liepos pirmąją dieną (šeštadienį) Kaune vyko X – ųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių šachmatų rungtis. Varžybose dalyvavo 98 šachmatininkai iš Austrijos, Baltarusijos, Danijos, Lietuvos, Nyderlandų, Lenkijos. Plungei atstovavo: Rolandas Mačiuitis, Rytis Buterlevičius, Greta Mačiuitytė, Rugilė Meškėnaitė, Paulius Meškėnas. Turnyre žaidė ir buvusi plungiškė Margarita Baliūnienė. Varžybos vyko šveicariška sistema, 8 ratais.

Po atkaklių kovų paaiškėjo rezultatai. Net penki plungiškiai surinko po 5 taškus iš 8 galimų. Pagal papildomus rodiklius aukščiausią vietą turnyre (17 – tą) užėmė R. Mačiuitis. Rugilė turnyre liko 19 – ta, ji buvo apdovanota merginų iki 18 metų pirmosios vietos medaliu ir diplomu. Paulius su tiek pat taškų liko antras įskaitoje iki 14 – os metų. G. Mačiuitytė apdovanota  trečios vietos merginų iki 20 metų regalijomis. O M. Baliūnienė – iškovojo antrą vietą tarp moterų.