images/articlephotos/Gargzdai_vaiku2017.jpg

2017 metų gegužės 28 dieną Gargžduose vyko šachmatų turnyras, skirtas vaikų gynimo dienai paminėti. Varžybos buvo vykdomos dviem turnyrais. Pirmajame turnyre žaidė dalyviai nuo vienuolikos iki keturiolikos metų, o antrajame – dešimtmečiai ir jaunesni. Plungės Sporto ir rekreacijos centrui atstovavo 14 auklėtinių. Be plungiškių taip pat žaidė šachmatininkai iš Gargždų, Jurbarko, Tauragės, Telšių, Klaipėdos ir Kretingos. Iš viso buvo 75 dalyviai. 
Vyriausiųjų turnyre, nugalėjęs visus savo varžovus ir surinkęs devynis taškus iš devynių galimų, nugalėtoju užtikrintai tapo Plungės Senamiesčio pagrindinės mokyklos septintokas Ignas Mačiuitis. Antrąją vietą, surinkęs 8 taškus (pralaimėjęs tik Ignui), užtikrintai užėmė Plungės "Babrungo" pagrindinės mokyklos septintokas Edvinas Kurmis. Merginų įskaitoje pirmosios vietos apdovanojimais pasidabino Plungės "Ryto" pagrindinės mokyklos septintokė Gabija Meškauskaitė. Nors Gabija šachmatų klubą lanko dar tik antrus metus, bet uolus ir nuoširdus darbas jai leido džiaugtis šiuo laimėjimu. Antrąją vietą merginų įskaitoje užėmė Plungės Senamiesčio pagrindinės mokyklos šeštokė Augustė Ivanauskaitė.
Mažųjų turnyre iki dešimties metų labai šauniai kovojo ir trečiąją vietą užėmė Ugnius Žalimas. Jis surinko 7 taškus iš 9 galimų. Taip pat šauniai kovėsi, bet iki medalių kiek pritrūko Arnui Vaištarui ir Matui Praspaliauskui. Nors ir nekaip startavęs, tačiau nepabūgęs vyresnių varžovų ir vėliau skynęs pergalę po pergalės, septynmetis Karolis Kapickis surinko 5 taškus iš 9 galimų. Jis liko antras aštuonmečių įskaitoje. Taip pat šauniai kovėsi Barbora Gedvilaitė, Deimantas Laurinaitis, Ignas Ščupokas, Neronas Jakočiūnas ir Aronas Kuptz.
Visi vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei padėkos raštais, prizininkai - medaliais ir diplomais, o nugalėtojai - taurėmis. Plungiškiai šiais pasiekimais dar kartą įrodė, jog Plungė yra tikras šachmatų didmiestis Žemaitijoje.
Plungės VŠK "Bokštas" nuotraukoje – Gargždų turnyro dalyviai su treneriu Sigitu Kalvaičiu.