Ieva Sabaliauskytė
Bronza atkeliavo į Plungę

Balandžio 11-15 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų ir jaunučių šachmatų čempionatai. Juose dalyvavo 174 šachmatininkai iš visos Lietuvos. Plungiškių delegaciją sudarė 11 moksleivių, Sporto mokyklos auklėtinių. Vyko aršios ir permainingos kovos. Geriausią rezultatą parodė Ieva Sabaliauskytė, kuri mergaičių iki 10 metų amžiaus grupėje pasidalino antrąja – trečiąja vietas ir tik dėka blogesnių papildomų rodiklių liko trečia. Į priekį Ieva praleido tik didžiųjų miestų Vilniaus ir Kauno atstoves. Tai vienas iš svarbiausių šios jaunosios šachmatinės pasiekimų jos karjeroje. Toje pačioje grupėje žaidusi plungiškė Kamilė Vaičekauskaitė liko šešta. Kamilė ilgą laiką buvo tarp pirmaujančių šachmatininkių, bet jai koją pakišo paskutinioji partija prieš kaunietę.
Maloniai nustebino mergaičių iki 12 metų turnyras. Jame dalyvavo Rosita Griciūtė. Per visą turnyrą Rosita pralošė tik vieną partiją, bet sužaidė daug partijų lygiosiomis, todėl teko tenkintis garbinga penktąja vieta.
Berniukų iki 8 metų grupėje ilgą laiką pirmavęs Paulius Meškėnas, neišlaikė turnyrinės įtampos ir pralošęs dvi paskutiniąsias partijas liko šeštas. Paulius buvo per plauką nuo aukso medalio, jam  reikėjo laimėti tik paskutinę partiją.
Taip pat garbingai ir gerai žaidė kiti Plungės sporto mokyklos auklėtiniai: Rokas Kudžma, Ignas Mačiuitis, Edvinas ir Ernestas Kurmiai, Lukas Vaičekauskas, Žygimantas Sabaliauskas, Gustas Čebanauskas.
Šis čempionatas parodė, kad Plungės šachmatininkai yra rimti pretendentai dėl prizinių vietų Lietuvos šachmatų čempionatuose. Tekstas S.Kalvaičio.